#Laisvės kelionė: liepa

Liepos mėnesio iššūkis. Mykolas Biržiška – Lietuvos Tarybos narys, principinga asmenybė, pasisakiusi už visišką Lietuvos nepriklausomybę, nesusaistytą jokiais ryšiais su kitomis valstybėmis. Įdomus faktas – Mykolas buvo išmestas iš gimnazijos už lietuviškumo propagavimą. Kadangi buvo itin aktyvus, darbštus ir intelektualus, Mykolas Biržiška daug nuveikė politikos ir pedagogikos srityse, pasižymėjo literatūros mokslo tyrinėjimuose.

Ši ryški istorinė asmenybė Vilniuje įkūrė pirmąją lietuvišką gimnaziją, vėliau buvo garsiosios Kauno „Aušros“ gimnazijos direktorius, Vytauto Didžiojo (iki 1930 m. – Lietuvos universitetas) ir Vilniaus universitetų rektorius. Daug metų leido ir redagavo laikraščius, knygas, buvo daugelio visuomeninių organizacijų įkūrimo iniciatorius ir jų vadovas. Išskirtinis faktas apie Mykolą Biržišką, kurį vertėtų įsiminti, yra jo kartu su bendraminčiais parengtas laiškas JAV prezidentui Vudrovui Vilsonui (Woodrow Wilson) dėl lietuvių tautos teisės turėti nepriklausomą valstybę.

Užduotis. Dalinkitės nuotraukomis, kurioje jūs su tėvais, draugais, giminaičiais ar bendraklasiais švenčiate Lietuvos valstybingumo šventę! (Tinka viena šių švenčių: Vasario 16-oji, Kovo 11-oji arba Liepos 6-oji) Nuotrauką atsiųskite el. paštu laisveskelione@prezidentas.lt

Žaidimo „Laisvės kelionė“ taisyklės.