#100-mečio kelionė. Lapkritis

Pirmasis demokratiškai išrinktas Čekoslovakijos prezidentas Vaclavas Havelas yra pasakęs, kad būtent džinsai ir rokas sugriovė sovietų imperiją. Laikais, kai ginkluotas pasipriešinimas nebuvo tinkamas būdas kovoti su priespauda, Lietuvos žmonės ėmė ieškoti būdų, kaip būtų galima kovoti taikiai.

Liuksemburgo radijas, rokas, džinsai, ilgi plaukai ir daugybę kartų perrašytos nelegalios muzikos plokštelės, draudžiama literatūra ir Maironio eilės, kurias skaitant kraujas tarsi užvirdavo – visa tai buvo rimtesnio pasipriešinimo pradžia (Julius Sasnauskas).

Kas gali būti stipresnio už patriotiška ugnimi degančią širdį ir lietuvišką dainą lūpose? Roko maršai padėjo suburti pačius įvairiausius žmones: rokerius ir pankus, metalistus ir hipius, jaunas šeimas ir senolius. Roko maršai, kuriuose buvo dainuojamos lietuviškos dainos, giedamas Lietuvos himnas ir mojuojama Lietuvos vėliava, reiškė daug tiek jaunam, tiek senam.

Užduotis. Išsirinkite ir atsiųskite savo mėgstamiausios dainos, kuri buvo atliekama roko maršų metu, įrašą. Iššūkio rezultatus siųskite mums 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose žymėkite grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo Facebook balsavimo metu sulaukusiai komandai atiteks specialios dovanos!

Žaidimo Misija 2018: #100-mečio kelionė taisyklės.