ALYTAUS PILIAKALNIO PROGIMNAZIJA

Kas? Alytaus Piliakalnio progimnazija
Kokią problemą sprendžia? Mažas kultūrinis užimtumas Pirmajame Alytuje
Pasirinktas sprendimo būdas: Susitikimas su savivaldybės atstovais

Esame Alytaus Piliakalnio progimnazijos 6-8 klasių komanda. Ši mokykla yra vienintelė Pirmajame Alytuje, kuris įsikūręs kitoje Nemuno pusėje. Nuo čia ir prasidėjo Alytaus kaip miesto gyvenimas. Tačiau Pirmajame Alytuje nėra pramogų vietų, kurios paįvairintų paauglių gyvenimą ilgais žiemos vakarais ar savaitgaliais. Todėl projekto „Pažink valstybę“ metu, nusprendėme spręsti problemą, susijusią su mažu kultūriniu aktyvumu Pirmajame Alytuje. Mūsų pagrindinis tikslas – savaitgalinio kultūros centro progimnazijoje įgyvendinimas.

Lapkričio 16 d. apsilankėme Alytaus miesto savivaldybėje ir susitikome su Alytaus miesto savivaldybės miesto tarybos nariu, kuris mus supažindino su savivaldybės veikla, tarnautojų darbu, savivaldybės biudžeto sandara. Ilgai diskutavome kultūros centro progimnazijoje įkūrimo tema, išdėstėme savo mintis, kad savaitgaliais mokykloje galėtumėme žiūrėti filmus, rengti susitikimus su įdomiais žmonėmis, vesti diskotekas ir kt. Tarybos narys pasidžiaugė mūsų idėja ir nusprendė kultūros centro realizavimo idėją pasiūlyti artimiausiame savivaldybės komitetų susirinkime bei įtraukti šį klausimą į 2019 m. biudžeto svarstymo posėdį.

Dabar planuojame rengti specialų renginį mokykloje, pakviesti buvusius mokyklos mokinius bei mums padėjusį Alytaus miesto tarybos narį. Taip pat planuojame dar vieną susitikimą su kitais kultūros, sporto ir švietimo skyriaus nariais.

Projekto „Pažink valstybę“ darbo koordinatorė Rima Pėstininkienė