ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJAKas? Anykščių Jono Biliūno gimnazija
Kokią problemą sprendžia? Miesto įvaizdžiui kenkiančių vietų dekoravimas
Pasirinktas sprendimo būdas: Susitikimas su savivaldybės atstovais ir apleistų miesto vietų atnaujinimo projekto rengimas

Esame antros klasės mokiniai iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos. Dalyvaudami projekte „Pažink valstybę“ pasirinkome nagrinėti kultūros lauko problemą, nes mūsų rajone kultūrinė veikla kasmet darosi vis aktyvesnė. Anykščiuose vyksta daug renginių: muzikiniai festivaliai, tokie kaip „Velnio Akmuo“, „Purpurinis Vakaras“, teatrų festivalis „Pakeleivingi“ ir tradicinės šventės -,,Obuolinės“, ,,Bėk, Bėk Žirgeli“. Anykščius, jų gamtą, muziejus myli ir lanko turistai iš viso pasaulio. Tai išties labai gražus miestas, bet gerai pagalvoję radome problemų, kurios kenkia mūsų miesto įvaizdžiui, pavyzdžiui, senoji vaiduokliu virstanti miesto ligoninė, stūksanti prie gražiosios mūsų bažnyčios, ar krūmokšniais apaugę griuvėsiai prie Anykščių kvarco.

Įkvėpimu pasirinkti problemą, susijusią su miesto aplinkos atnaujinimu, tapo Anykščių centre ant daugiabučio sienos atsiradęs legendinio gaidžio piešinys, tapęs tikra puošmena. Galvą sukome ir dėl to, į kurį savivaldybės pareigūną su savo pasiūlymais kreiptis. Geranoriškai mums sutiko padėti Savivaldybės kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja. Diskutuodami su ja sužinojome, kaip savivaldybėje įgyvendinami kultūros srities sumanymai, ką gali piliečių balsas. Išgirdome, kaip nelengvai ant sienos nutūpė mūsų pamiltas gaidys, taip pat susipažinome su Anykščių ateities vizija. Mūsų iniciatyvai savivaldybės atstovė pritarė ir ją palaikė, jau suspėjome nufotografuoti ir nufilmuoti labiausiai apleistas miesto vietas, nupiešėme eskizų, kaip galėtų atrodyti atnaujimai bei pradėjome ieškoti bendraminčių ir rėmėjų, galinčių padėti mūsų svajones paversti tikrove.

Parengė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivės Emilija ir Aistė