BEZDONIŲ JULIJAUS SLOVACKIO GIMNAZIJAKas?
Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija
Kokią problemą sprendžia? Kaip kiekvienas Lietuvos moksleivis gali prisidėti prie valstybės krašto apsaugos kūrimo?
Pasirinktas sprendimo būdas: praktiniai mokymai, pamokų ciklai ir pažintinės ekskursijos

Nuo šių mokslo metų rugsėjo mėnesio gimnazijos mokiniai, pasirinkę juos labiausiai dominančią sritį – krašto gynybą, uoliai kibo į darbus ir svarstė bei diskutavo, kodėl nacionalinis saugumas yra toks svarbus kiekvienam Lietuvos piliečiui.

Praktinių užsiėmimų ,,Apgink ir apsigink“ metu projekto dalyviai sužinojo, kaip elgtis ekstremalios situacijos metu, kokių veiksmų reiktų imtis įvykus avarijai AE, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui.

„Lietuvos kariuomenės istorija“, „Pilietinė gynyba: piliečių vaidmuo ginant šalį“, „Pasipriešinimo istorija: A. Ramanauskas-Vanagas“ ir „Nacionalinis saugumas“ – tai istorijos bei pilietinio ugdymo pamokų ciklai, skatinę projekte dalyvaujančių mokinių patriotiškumo, pilietinio sąmoningumo jausmą bei išgryninę suvokimą, kas yra valstybė, šalies istorija bei kultūra.

Taip pat įgyvendinant numatytas projekto veiklas, edukacinės išvykos metu gimnazijos projekto dalyviai aplankė 2016-ais metais pradėjusį veikti Valstybės pažinimo centrą, kur susipažino su esminiais valstybės elementais: teritorija, gyventojais, valstybės institucijomis ir jų funkcijomis, pilietybės instituto kaita ir šiandienine samprata, piliečių teisėmis ir pareigomis.

Vėliau mokiniai lankėsi Medininkų Pasieniečių mokykloje ir domėjosi pasieniečio profesija. Po įvairių praktinių užsiėmimų, įdomiausių pasakojimų apie ginklus, jų naudojimą, be galo atsakingą darbą tikrinant dokumentus ir kitus įvežamus daiktus, galinčius pakenkti mūsų krašto saugumui, ekskursijos dalyviai suvokė, koks nelengvas, drąsos, ryžto bei ištvermės reikalaujantis pasieniečio darbas.

Susipažinus su šalies valstybinių sienų gynėjais, mokiniams parūpo, kokią funkciją atlieka Lietuvos muitinė. Išsamų atsakymą į šį klausimą projekto dalyviai gavo aplankę muitinės muziejų bei sudalyvavę kvapą gniaužiančiame praktiniame užsiėmime su kinologu. Mokiniams plačiau pasidomėti teko LR Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės bei joms pavaldžių struktūrų ir padalinių, atsakingų už nacionalinį saugumą ir krašto gynybą, veiklomis. Moksleivius ypač sudomino Šaulių sąjungos, skautų būrelio, Jaunųjų pasieniečių būrelio, savanorių pajėgų veiklų sritys bei galimybė papildyti jų gretas.

Parengė mokytoja Aliona Rynkun