BIRŽŲ „KAŠTONŲ“ PAGRINDINĖ MOKYKLA

Kas? Biržų „Kaštonų“ pagrindinė mokykla
Kokią problemą sprendžia? Biržų krašto pažintinių takų ir Užušilių pažintinio tako populiarinimas
Pasirinktas sprendimo būdas: Susitikimas su Biržų raj. regioninio parko ir savivaldybės atstovais

Sužinoję, jog gilinsimės į gamtosaugos srities problemas, pasirinkome temą apie rekreacinės vertės išteklius, konkrečiai pažintinius takus.

Dėl šio klausimo kreipėmės į Biržų turizmo ir informacijos centrą bei į rajono savivaldybės ekologą, gavome keletą įdomių pasiūlymų mūsų problemai spręsti. Ištyrę internete randamą informaciją apie pažintinius takus mūsų regione nustatėme, jog mažiausiai informacijos galima rasti apie Užušilių pažintinį taką, tad jį ir pasirinkome kaip savo užduoties objektą.

Pradėjus darbus pirmiausiai nusprendėme apsilankyti Užušilių pažintiniame take ir pastebėjome, jog informacinių rodyklių čia išties trūksta, nors šioje vietoje veiklos surastų tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Kadangi ši kelionė mums paliko puikius įspūdžius, išsikėlėme tikslą pareklamuoti šį pažintinį taką. Pagalbos kreipėmės į Biržų regionio parko direkciją, kuri suteikė daug naudingos informacijos, reikalingos mūsų pasirinktai problemai spręsti. Tuo tarpu susitikimo su savivaldybės atstovais metu ne tik pristatėme savo idėjas, tačiau išklausėme ir pasakojimo apie panašių į mūsų problemų sprendimo būdus, taip pat naudingų patarimų.

Pasinaudoję susitikimų metu sukaupta informacija pradėjome įgyvendinti Užušilių pažintinio tako reklamos projektą. Nusprendėme apie šią vietą informuoti ne tik mūsų mokyklos moksleiviams vesdami jiems specialias pamokėles, bet kurti ir reklaminį lankstinuką.

Dalyvaudami projekte „Pažink valstybę“ supratome kaip svarbu su Lietuva  pradėti susipažinti nuo savo gimtojo krašto, taip pat, jog žiniomis apie savo namus reikia dalintis ir su kitais.

Parengė Biržų „Kaštonų“ pagrindinės mokyklos moksleivės Goda ir Hela