KAUNO GEDIMINO SPORTO IR SVEIKATINIMO GIMNAZIJAKas?
Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija
Kokią problemą sprendžia? Natūralios gamtos rekreacinės erdvės mieste. Ar galima miesto irnatūralios gamtos išteklių sintezė?
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su savivaldos institucijų ir UAB ,,Kauno vandenys” atstovais

Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos 6a klasės mokiniai, dalyvaudami projekte „Pažink valstybę“, ugdė poreikį domėtis tuo, kas vyksta gimtajame mieste. Įgyvendindami pirmąjį projekto etapą, šeštokai nusprendė išsiaiškinti, kaip Kauno mieste saugoma natūrali gamta ir geriamojo vandens ištekliai.

Lapkričio 13 d. lankėmės Kauno miesto savivaldybėje, kur aplinkos apsaugos skyriaus  atstovai papasakojo apie šios institucijos veiklą, pristatė Kauno miesto aplinkosauginį žemėlapį. Labai nustebome sužinoję, kad daugiau nei 60 proc. miesto užima vadinamosios žaliosios teritorijos ir kad mieste yra penki miškai ir net ornitologinis draustinis. Mokiniai ir patys dalijosi asmenine patirtimi, kaip rūpinasi gamtos išsaugojimu.

Lapkričio 14-ąją šeštokų laukė UAB „Kauno vandenys“ specialistai, kur susidomėję apžiūrėjome seniausią Kaune reljefinį miesto žemėlapį, kompiuterių ekranuose stebėjome, kaip geriamas vanduo patenka į miesto gyventojų namus, lankėmės skaitiklių testavimo laboratorijoje ir įmonės muziejuje.

Galiausiai Aplinkos apsaugos ministerijoje pristatėme idėjas, kaip patys galime prisidėti prie miesto rekreacinių erdvių kūrimo.

Parengė projekto „Pažink valstybę“ koordinatorė Rūta Gadeckienė