KAUNO KAZIO GRINIAUS PROGIMNAZIJAKas?
Kauno Kazio Griniaus progimnazija
Kokią problemą sprendžia? Saugus elgesys internete
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimai su Kauno miesto savivaldybės ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovais bei specialaus informacinio lankstinuko rengimas

Šiais mokslo metais prie Ugdymo plėtotės centro ir Valstybės pažinimo centro projekto „Pažink valstybę“ prisijungė Kauno Kazio Griniaus progimnazijos 8 klasės mokiniai. Mūsų nagrinėjama tema - „Kibernetinis saugumas“. Besidomėdami bei diskutuodami šia tema išsiaiškinome, kad naudodami internetą, bendraudami socialiniuose tinkluose, galime ne tik naudotis dideliais informacijos kiekiais, kitais privalumais, bet ir nukentėti, ir nors informacijos apie saugumą yra labai daug ir įvairios, bet nevisuomet ja naudojamasi tikslingai. Taip sukonkretinome ir savo tyrimo temą apie saugų elgesį internete.

Pirmiausia išsiaiškinome esamą situaciją mūsų mokykloje ir kaip sprendžiamos iškilusios problemos, aptarėme, kaip patys galėtume prisidėti prie problemų sprendimo.

Lapkričio 6 dieną vykome į Kauno miesto savivaldybę, siekdami daugiau sužinoti apie kibernetinį saugumą, susipažinti su savivaldybėje sprendžiamomis problemomis, sukonkretinti mūsų pasirinktos problemos sprendimų galimybes.

Susitikimo metu aiškinomės, kokias problemas sprendžia elektroninių paslaugų ir informacinių technologijų skyriaus specialistai, daug dėmesio buvo skirta kibernetiniams įsilaužimams ir galimoms jų pasekmėms, kompiuterių ir įvairių sistemų bei asmens duomenų apsaugai, aptarėme mūsų pasirinktą problemą.

Lapkričio 7 dieną susitikome su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 1-ojo skyriaus viršininku, kuris pristatė skyriaus darbo specifiką, pateikė dažniausiai besikartojančių nusikaltimų pavyzdžių, patarė kaip elgtis nukentėjus.

Galima teigti, kad dalyvaudami projekte mokiniai ne tik daug sužinojo apie kibernetinį saugumą, bet ir pagilino bendravimo įgūdžius. Šiuo metu apibendriname sukauptas patirtis ir informaciją, rengiame medžiagą lankstinukui „Kibernetinis saugumas: kodėl jo reikia ir kaip tai daryti“. Tikimės, kad mūsų įgyta patirtis sudomins ne tik bendraamžius, bet bus naudinga ir suaugusiems, todėl rengiame medžiagą susitikimams, diskusijoms, pokalbiams.

Parengė istorijos mokytoja Lina Kostiukovienė