KLAIPĖDOS RAJ. DITUVOS PAGRINDINĖ MOKYKLA

Kas? Klaipėdos raj. Dituvos pagrindinė mokykla
Kokią problemą sprendžia? Lėšų mokykloms skirstymas
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su Klaipėdos rajono meru

Dituvos pagrindinės mokyklos iš 6–10 klasių mokinių sudaryta komanda šiemet pirmą kartą nutarė dalyvauti nacionaliniame projekte „Pažink valstybę“. Burtų keliu gauta nagrinėjimo problema – finansai, ekonomika – mokinius kiek sutrikdė. Tačiau pirmajame projekto etape su mokiniais organizuotos diskusijos atvėrė daug platesnius ekonomikos ir finansų horizontus. Siekdami būti aktyviais pilietinės visuomenės ir vietos bendruomenės nariais, mokiniai pradėjo diskutuoti jiems opiausiu klausimu – pagal ką yra skirstomos lėšos mokykloms? Ar lėšų paskirstymas mokykloms priklauso nuo mokinių skaičiaus? Toks buvo ir pagrindinis pirmajame projekto etape suformuluotas klausimas.

Vėliau nusprendėme susisiekti su į mokinių išsikeltus klausimus galinčiomis atsakyti vietos institucijomis. Pabandę pasiprašyti į svečius į Klaipėdos rajono savivaldybę, mokytojai ir mokiniai gavo atsaką, jog pats Klaipėdos rajono meras atvyks diskusijai pas juos į mokyklą!

Mokiniams šis įvykis buvo neeilinis. Diskusijoje su Klaipėdos rajono meru klausinėjome apie mero darbą, o pereidama prie projekto probleminio klausimo, mokinių komanda atvirai išsakė nuomonę dėl sporto aikštyno, lauko treniruoklių trūkumo. Meras suorganizavo tikrą ekonomikos paskaitą apie mokinio bei klasės krepšelį, savivaldybių lėšas bei jų paskirstymą skirtingoms sritims, numatomus savivaldybės projektus iki 2020 m.

Kelti klausimai atsakyti, liko tik sulaukti naujų metų ir mero pasižadėjimo – lauko treniruoklių prie mokyklos pastatymo.

Parengė Klaipėdos raj. Dituvos pagrindinės mokyklos komanda