KAUNO MARTYNO MAŽVYDO PROGIMNAZIJAKas?
Kauno Martyno Mažvydo progimnazija
Kokią problemą sprendžia? Paauglių nesidomėjimas knygų skaitymu
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimai su bibliotekos, savivaldybės ir leidyklos atstovais bei renginių organizavimas

Moksliniai tyrimai rodo, kad knygų skaitymas yra labai svarbi sėkmingo mokymosi prielaida. Mūsų mokykla pavadinta Martyno Mažvydo – pirmosios lietuviškos knygos autoriaus vardu, todėl nusprendėme pasidomėti ar daug mokinių skaito knygas ir iš kur jas gauna. Išsiaiškinome, kad nemaža dalis paauglių turi namuose nedideles bibliotekėles, tačiau prieinamiausia forma – rinktis knygas bibliotekose. Apsilankę mokyklos ir Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Parko“ padalinyje sužinojome, kad daugiausia skaito pradinių klasių mokiniai ir vyresnio amžiaus žmonės, o paauglių tarpe skaitymas nėra populiarus. Bendradarbiaudami su mokyklos ir „Parko“ bibliotekomis nutarėme ieškoti būdų kaip paskatinti jaunimą daugiau skaityti.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Parko“ padalinio darbuotojas pasikvietėme į mokyklą susitikti su septintų klasių mokiniais. Susitikimo metu sužinojome, kad šiuolaikinė biblioteka yra ne tik vieta, kurioje galima rasti knygų, bet ir bendruomenės centras, kuriame vyksta daug įdomių susitikimų, užsiėmimų vaikams. Darbuotojos moksleivius supažindino su galimybe pageidaujamus leidinius užsisakyti elektroniniu būdu. Mokiniai, skleisdami informaciją apie bibliotekos teikiamas paslaugas, padėjo platinti lankstinukus apie „Parko“ bibliotekos veiklą savo pažįstamų, draugų, bendraamžių tarpe. Norėdami paskatinti bendraamžius dažniau paimti knygą į rankas ir paskaityti, pakvietėme juos į „Parko“ bibliotekoje organizuojamą protmūšį „Žymiausios pasaulio bibliotekos“.

Paauglių skaitymo įpročius aptarėme ir su leidyklos „Terra publica“ bei Kauno miesto savivaldybės atstovais. Kalbėjome apie pasaulyje atsirandančias naujas tendencijas, priartinančias knygas prie žmogaus, pavyzdžiui, bibliotekas, kuriamas prekybos centruose, poliklinikose.

Nagrinėdami šią problemą supratome, jog mokiniams svarbiausia pradėti nuo savęs. Tad po šių susitikimų nutarėme mokykloje kartu su „Parko“ bibliotekos darbuotojomis vasario mėnesį organizuoti miesto septintų klasių mokinių konferenciją „Knyga mano pasaulyje“, kurios tikslas – skatinti bendraamžius skaityti, dalintis įspūdžiais iš perskaitytų ir labiausiai patikusių knygų.

Parengė projekto „Pažink valstybę“ koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Venckutė