KAUNO STEPONO DARIAUS IR STASIO GIRĖNO GIMNAZIJAKas?
Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija
Kokią problemą sprendžia? Moksleivių kelionių į mokyklą maršrutų problemos
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su Kauno miesto centro seniūnijos atstovais ir renginių mokykloje organizavimas

Esame Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos devintos klasės mokiniai, projekte ,,Pažink valstybę“  nagrinėję kultūros sritį.

Pirmajame susirinkime spalio mėnesį susibūrėme į grupę ir išsikėlėme problemą, kurią pavadinome „Kelias į mokyklą“. Parengėme ir gimnazijos moksleiviams išdalinome 100 anketų, kurių pagalba tyrėme kuriomis gatvėmis mokiniai atvyksta ir išvyksta iš gimnazijos. Taip pat sužinojome su kokiomis saugumo, apšvietimo, viešųjų erdvių estetikos problemomis mokiniai susiduria bei kokių turi idėjų padėčiai gerinti.

Suskaičiavus ir apibendrinus anketų duomenis, moksleiviai apsilankė Kauno miesto centro seniūnijoje. Susitikime susipažinome su Kauno miesto savivaldybės planais ir iniciatyvomis kurios iš esmės pakeis artimiausią mokyklos aplinką rekonstruojant Griunvaldo gatvę ir atveriant visuomenei naują parką dabar uždaroje Karo ligoninės teritorijoje. Taip pat Kauno centro seniūnas išklausė mokinių siūlymus dėl saugumo kamerų išdėstymo šalia mokyklos, pėsčiųjų perėjų šalia mokyklos saugumo, susipažino su mokinių siūlymais ir idėjomis kaip pagrąžinti mokyklos rajono viešąsias erdves. Sužinojome ir apie miesto valdžios planus, kurie nei Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokiniams, nei pedagogams buvo nežinomi.

Svarbiausiu projekto rezultatu galima laikyti mokinių nusiteikimą aktyviai dalyvauti svarstant miesto erdvių sutvarkymo klausimus, domėjimąsi istoriniais Kauno naujamiesčio reliktais, galimais miesto tvarkymo urbanistiniais sprendimais. „Kelią į mokyklą“, kaip mokinių pilietinę iniciatyvą, planuojame pratęsti pakviečiant visus gimnazijos mokinius dalyvauti šalia gimnazijos esančių viešųjų erdvių sutvarkymo idėjų parodoje. Projekto grupė išrinks geriausias mokinių idėjas ir jas pateiks Kauno miesto savivaldybei.

Parengė mokytojas Sigitas Nefas