MARIJAMPOLĖS RYGIŠKIŲ JONO GIMNAZIJAKas?
Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija
Kokią problemą sprendžia? Marijampolės krašto žmonių kelionės apsipirkti į Lenkiją
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su Kauno AVMI MPD III skyriaus Marijampolės poskyrio atstovais ir informacijos rinkimas

Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos 2c mokiniai dalyvaudami projekte „Pažink Lietuvą“ nutarė išsiaiškinti, kodėl dauguma Marijampolės krašto (ir ne tik) žmonių vyksta į kaimyninę Lenkiją apsipirkti, teigdami, kad šioje valstybėje apsipirkti yra pigiau nei Lietuvoje. Gimnazistai nutarė pasiaiškinti, ar pridėtinės vertės mokestis (PVM) turi tam įtakos. Pasigilinę mokiniai buvo nustebinti, kad Lenkijoje PVM yra didesnis nei Lietuvoje, o kai kurioms prekėms taikoma lengvata. Gimnazistai buvo nusiteikę kategoriškai ir teigė, jog būtina mažinti PVM visoms prekėms. Tačiau mokinių kategoriškumas išgaravo, kai apsilankę Kauno AVMI MPD III skyriaus Marijampolės poskyryje sužinojo, kad PVM yra svarbus mokesčių surinkimui bei sudaro trečdalį viso šalies biudžeto, iš kurio lėšų finansuojamos švietimo, sveikatos sistemos, krašto apsauga, tiesiami keliai, mokamos pensijos, pašalpos.

Taigi gimnazistai nusprendė, jog maisto prekėms PVM turėtų būti mažinamas, kadangi tokiu atveju augs vartojimas ir taip bus kompensuotas skirtumas sumažinus PVM, o gyventojai nekeliaudami apsipirkti į Lenkiją, o pirkdami Lietuvoje padidintų vartojimą.

Parengė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos komanda