PAKRUOJO RAJ. ,,LYGUMŲ“ PAGRINDINĖ MOKYKLAKas?
Pakruojo raj. „Lygumų“ pagrindinė mokykla
Kokią problemą sprendžia? Su kokiais sunkumais susiduria miestelio gyventojai, turintys judėjimo negalią ir judėjimo apribojimus?
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimai su rajono institucijų atstovais ir akcijos miestelio bendruomenėje organizavimas

Projekte Pakruojo raj. ,,Lygumų“ pagrindinė mokykla nagrinėjo aplinkos pritaikymo judėjimo negalią ir apribojimus turintiems asmenims temą.

10-os klasės mokiniai aktyviai įsitraukė ir vykdė numatytas projekto veiklas, nagrinėjo žmogaus teisių sritį, gilinosi su kokiais sunkumais susiduria miestelio gyventojai, turintys judėjimo negalią ir judėjimo apribojimus. Siekiant geriau įsigilinti į analizuojamą problemą, projekto dalyviai susitiko su judėjimo negalią ir judėjimo sunkumų turinčiais žmonėmis, domėjosi, kokių sunkumų jie patiria dėl savo negalios. Lygumų miestelyje moksleiviai stebėjo ir fiksavo vietas, kur žmonės, turintys judėjimo negalią (ir judėjimo sunkumus) sunkiai gali patekti, lankėsi Lygumų miestelio seniūnijoje, bibliotekoje, ambulatorijoje, parduotuvėse, susitiko su minėtų įstaigų darbuotojais, išklausė jų nuomonę apie analizuojamą problemą, domėjosi, kaip jie bando problemą spręsti.

Mokiniai susitiko ir su  Pakruojo rajono savivaldybės, Pakruojo rajono pirminės priežiūros centro, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovais. Susitikimo su institucijų atstovais metu mokiniai pristatė opiausias Lygumų miestelio problemas (prasti šaligatviai, nėra perėjų, nėra rampų į parduotuves, seniūniją, biblioteką, miestelio ambulatoriją), pateikė siūlymus, kaip būtų galima pašalinti minėtas problemas. Susitikimo su minėtais rajono institucijų atstovais dėka mokiniai gavo daug naudingos informacijos apie juos dominančius klausimus, išklausė naudingus patarimus.

Po susitikimo su rajono institucijų atstovais, Lygumų pagrindinės mokyklos 10-os klasės mokiniai, bendradarbiaudami su Lygumų seniūne, tęsia projekto metu pradėtą veiklą, renka Lygumų ir aplinkinių gyvenviečių gyventojų parašus, kuriuos, su oficialiu prašymu, pateiks Lietuvos automobilių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Projekto dalyviai siekia, kad Lygumų miestelyje šaligatviais ir gatvėmis judėti visiems būtų saugiau ir patogiau.

Parengė Pakruojo raj. „Lygumų“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Rutkevičienė