PILVIŠKIŲ „SANTAKOS“ GIMNAZIJA

Kas? Pilviškių „Santakos“ gimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Dalyvaujamasis biudžetas
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su savivaldos institucijų atstovais, apklausos rengimas

Pilviškių „Santakos“ gimnazija projekte „Pažink valstybę“ gilinasi į savivaldybių sritį, todėl pasirinkome temą „Dalyvaujamasis biudžetas“. Šią temą pasirinkome dėl siekio patikrinti, ar rajono administracija žino gyventojų poreikius, ar į juos atsižvelgia bei norėdami sužinoti, kaip skirstomos savivaldybės biudžeto lėšos.

Susitikę su savivaldybės administracijos atstovais ne tik pristatėme savo idėjas, bet ir sulaukėme pakvietimo grįžti užbaigus projekto veiklas. Iškart po to vykdėme 200 įvairaus amžiaus gyventojų apklausą.

Apibendrinus apklausos rezultatus paaiškėjo, kad gyventojai norėtų didžiausią dalį lėšų investuoti į jaunimo ugdymą, švietimą, kokybišką laisvalaikį (renovuoti mokyklas, moksleivių centrą, sporto mokyklą ir sporto kompleksą su stadionu bei baseinu). Kadangi savivaldybės administracija jau seniai nesiima šių problemų sprendimo, todėl darome išvadą, kad dėl šios priežasties rajonas nėra patrauklus jaunimui ir investuotojams, naujų darbo vietų kūrėjams. Visgi supratome, kad valdžios institucijos investuoja ir į labai svarbius, ne visada gyventojams pastebimus darbus, pavyzdžiui, miesto ir rajono miestelių bei kaimų vandentiekio ir kanalizacijos sistemas.

Mokiniams vykdyti projektą labai patiko, jie įgijo naujų ir naudingų patirčių bei žinių. Smagu, kad susidūrėme su geranorišku ir atidžiu institucijų bendradarbiavimu, mokiniai jautė, kad jų nuomonės klausomasi. Supratome ir tai, kad dalyvaujamasis biudžetas turi naudos, tačiau tokioms idėjoms reikalingas valdžios institucijų palaikymas.

Parengė projekto koordinatorė Eglė Kociuvienė