ŠALČININKŲ R. BALTOSIOS VOKĖS „ŠILO“ GIMNAZIJAKas?
Šalčininkų r. Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Nevyriausybinės organizacijos ir jų veiklų sritys
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimai su savivaldos institucijų ir Šalčininkų NVO atstovais

Šalčininkų rajono Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos mokinių komanda projekte ,,Pažink valstybę“ dėl savo aktualumo pasirinko ,,Savivaldos“ temą bei suformulavo problemą dėl nevyriausybinių organizacijų veiklos sričių.

Siekdami spręsti problemą, pirmiausiai nusprendėme išsiaiškinti, kas gi yra nevyriausybinės organizacijos, nes daugeliui moksleivių ši sąvoka buvo mažai girdėta. Savo komandoje pasiskirstėme užduotimis: vieni aiškinosi NVO sąvoką bei veiklos aspektus, kiti domėjosi kokios NVO yra įregistruotos Šalčininkų rajone ir kokia veikla užsiima, treti domėjosi kokios NVO yra įregistruotos mūsų Baltosios Vokės seniūnijos teritorijoje ir kokia veikla jos užsiima.

Prieš pradėdami nagrinėti šią problemą manėme, kad Šalčininkų rajono teritorijoje veikia mažai NVO, nes pirminė informacija surinkta internete buvo labai skurdi, bet pradėjus daugiau domėtis šia sritimi, sužinojome, kad rajone yra įregistruota gana daug NVO. Daugelis jų užsiima sportine veikla, įregistruotos ir kelios tautinės bendrijos.

Norėdami daugiau sužinoti apie NVO veiklą esame nusprendę susitikti su Baltosios Vokės seniūnu ir išsiaiškinti, kiek NVO yra registruota šioje seniūnijoje, kuo jos užsiima ir kokią įtaką daro seniūnijos veiklai.

Taip pat tęsdami dalyvavimą projekte ,,Pažink valstybę“, planuojame susitikti ir su Šalčininkų rajono NVO pirmininke.

Parengė Šalčininkų rajono Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos projekto kuratorė Laima Narodovskaja