TAURAGĖS „ŠALTINIO“ PROGIMNAZIJAKas?
Tauragės „Šaltinio“ progimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Pasyvus atliekų rūšiavimas
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su Tauragės raj. savivaldybės ir atliekų tvarkymo centro atstovais bei renginių ir apklausų mokykloje organizavimas

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija dalyvauja projekto „Pažink valstybę“ gamtosauginių mokyklų programoje, kurioje viena iš nagrinėjamų sričių yra atliekos. Atliekų rūšiavimo tema yra aktuali, nes mokykloje atlikus gamtosauginį auditą apie atliekas, jų rūšiavimą ir rūšiavimo svarbą, gauti duomenys parodė, kad mokiniai nenoriai rūšiuoja atliekas, nors ir turi apie tai gana daug žinių, be to mokykloje ir namuose yra tam skirti konteineriai.

Matydami šią problemą, moksleiviai nusprendė prisidėti prie šios gamtosauginės problemos sprendimo – inicijuoti veiklas mokykloje ir pradėti nuo savęs, savo namų, todėl pakartotinai apklausėme moksleivius apie rūšiavimo įpročius, paruošėme stendą apie atliekų rūšiavimo svarbą, suorganizavome protmūšį „Būk draugiškas gamtai.

Vizito į Tauragės rajono savivaldybę metu pristatėme savo iškeltą gamtosaugos problemą dėl atliekų rūšiavimo svarbos, atliktų tyrimų apie rūšiavimą namų ūkyje ir mokykloje rezultatus. Išklausę rajono mero pristatymo apie ekologiško miesto kūrimą, didelį dėmesį gamtos išsaugojimui, atsinaujinančių išteklių naudojimą, pasidžiaugėme, kad gyvename švariame, gražiame, ekologiškame mieste. Diskutuodami gamtosaugos klausimais su savivaldybės atstovais moksleiviai įvardijo, kad mokyklose derėtų labiau skatinti ir mokyti mokinius teisingai rūšiuoti, o namuose po truputį keisti apsipirkimo įpročius, mažinti plastikinių maišelių naudojimą. Aptarėme idėjas, kaip ekologų klasė galėtų prisidėti prie problemos sprendimo. Apsilankymo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre projekto dalyviai pagilino žinias, kaip teisingai rūšiuoti atliekas.

Galime teigti, jog dalyvavimas projekte padėjo skatinti atsakingesnį požiūrį į atliekų rūšiavimą namuose ir mokykloje.

Parengė Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda