VILNIAUS „VILNIES“ PAGRINDINĖ MOKYKLAKas?
Vilniaus ,,Vilnies“ pagrindinė mokykla
Kokią problemą sprendžiame? Atliekų rūšiavimo skatinimas ,,Vilnies“ mokyklos bendruomenėje
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su valdžios institucijų atstovais, netradicinių veiklų organizavimas ir dalyvavimas konkurse

Įsitraukę į projektą ,,Pažink valstybę“ ir suformulavę problemą dėl atliekų rūšiavimo mūsų mokyklos bendruomenėje, parengėme apklausą dėl rūšiavimo įpročių. Taip pat moksleiviai dalyvavo mokomosiose paskaitose „Rūšiavimo reikšmė“ „Vartok atsakingai“ bei parengė informacinius stendus apie rūšiavimą mokyklos koridoriuose, klasėse.

Spalio 13 d., mokykloje minint Tarptautinę elektronikos atliekų dieną, pristatėme specialius kibirėlius, skirtus nereikalingiems elektronikos prietaisams surinkti. Po to apsilankėme Nacionaliniame Saugomų Teritorijų lankytojų centre, kur sužinojome apie gamtinės aplinkos reikšmę žmogui, gamtos išsaugojimo svarbą.

Rudenėlio šventės mokykloje metu, skatinome mokinius puošti klases savo pagamintomis dekoracijomis. Be to, dalyvavome respublikiniame konkurse ,,Kita forma 2018“,  kuris skatina mažinti vartotojiškumą ir iš antrinių žaliavų pasigaminti puošybos detales. Keletas mūsų mokyklos mokinių darbų pateko tarp geriausiųjų ir yra eksponuojami M. Mažvydo bibliotekoje.

Galiausiai apsilankėme Aplinkos ministerijoje, kur bendravome, diskutavome su gamtininku S. Paltanavičiumi ir gavome daug naudingų ir įdomių patarimų.

Parengė Vilniaus „Vilnies“ pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai ir jų klasės vadovė, gamtos mokytoja Diana Onaitienė