VILNIAUS RAJ. BUIVYDŽIŲ TADEUŠO KONVICKIO GIMNAZIJAKas?
Vilniaus raj. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Kibernetinės grėsmės, su kuriomis gali susidurti mokiniai
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas Švietimo informacinių technologijų centro atstovais, netradicinių renginių ir skrajučių rengimas

Mūsų gimnazijai teko sritis, susijusi su kibernetiniu saugumu. Pradėję vykdyti projekto veiklas susidūrėme su iššūkiu, į kokias kibernetines grėsmes, aktualias ir vaikams, gilinsimės.

Spalio mėnesį mokiniai aktyviai rinko informaciją apie jiems tekusią valdymo sritį, aptarė svarbiausias kibernetines grėsmes, su kuriomis gali susidurti moksleiviai. Ilgai svarstę, kokia institucija padėtų atsakyti į mums kylančius klausimus, nutarėme kreiptis pagalbos į Švietimo informacinių technologijų centrą.

Lapkričio 5 d. gimnazijos septintokai apsilankė Švietimo informacinių technologijų centre Vilniuje, kur susipažino su jo struktūra, kompetencijomis, sprendžiamomis problemomis. Susitikimo metu mokiniai ne tik diskutavo su ITC specialistais apie išsikeltą problemą, bet ir turėjo galimybę dalyvauti ,,Saugesnio interneto paskaitoje“.

Iš susitikimo grįžome daug sužinoję, kupini naujų idėjų. Nusprendėme imtis pilietinės atsakomybės ir ieškoti būdų, kaip galėtume apsaugoti mūsų gimnazijos mokinius nuo kibernetinių grėsmių. Supratome, kad svarbiausia yra šviesti bendruomenę, todėl nutarėme parengti informacinę medžiagą ir lapkričio mėnesį pristatyti pranešimą kitų klasių mokiniams bei sukurti informacines skrajutes.

Parengė mokytoja Beata Martinkevič