VILNIAUS SOFIJOS KOVALEVSKAJOS PROGIMNAZIJAKas?
Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Vaikų lauko žaidimų aikštelių ir poilsio zonų įrengimas
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas su savivaldos institucijų atstovais, netradicinių veiklų organizavimas

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos mokinių grupė, įgyvendinanti projektą ,,Pažink valstybę”, pasirinko valstybės savivaldos sritį ir nusprendė panagrinėti aktualią problemą dėl vaikų lauko žaidimų aikštelių ir poilsio zonų įrengimo. Kadangi mūsų progimnazija yra Šeškinės mikrorajone, čia gyvena dauguma mokinių, todėl nuspręsta pasidomėti šiame mikrorajone esančiomis vaikų žaidimo aikštelėmis bei poilsio zonomis. Pirmiausia mokiniai pagal Šeškinės žemėlapį pasidalijo teritoriją ir apžiūrėjo kiekvieną šio mikrorajono kiemelį. Visi pasidžiaugė, kad Šeškinėje šiais metais atsirado daug naujų arba atnaujintų žaidimų aikštelių.Visgi apžiūrėdami vaikų poilsio zonas, projekto dalyviai pastebėjo ir nemažai trūkumų, pavyzdžiui, pavojingus inventoriaus susidėvėjimus, aikštelių nuniokojimą ar jų nebuvimą.

Džiugu, kad šiai problemai spręsti nemažai dėmesio skiria Šeškinės seniūnija, Vilniaus miesto savivaldybė bei Seimas. Apie tai projekto dalyviai sužinojo pasidomėję interneto informaciniuose šaltiniuose, o paskambinus į Statistikos centrą jiems buvo paaiškinta, kad mieste planuojama įrengti daug naujų žaidimų aikštelių.

Lapkritį projekto dalyviai susitiko su Šeškinės seniūnu, kuris supažindino su seniūnijos darbu, bendravimo su gyventojais ypatumais. Mokiniai kartu su seniūnu aptarė ir vaikų žaidimo aikštelių problemą bei pateikė pasiūlymų dėl jų būklės gerinimo, tokių kaip elgesio taisyklių, suolelių bei vaizdo kamerų prie aikštelių įrengimas, jų aptvėrimas ir kt.

Artimiausiu metu planuojame susitikimą su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais, kurio tikslas – susipažinti su šios institucijos darbo tvarka, ypatumais bei aptarti projekto dalyvių pasirinktą problemą dėl vaikų žaidimo aikštelių ir poilsio zonų įrengimo.

Parengė Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos komanda