VILNIAUS ŠV. KRISTOFORO PROGIMNAZIJAKas?
Vilniaus šv. Kristoforo progimnazija
Kokią problemą sprendžiame? Žmonių darbo keitimas robotais
Pasirinktas sprendimo būdas: susitikimas UAB BOD GROUP ir Lietuvos banko atstovais

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos moksleiviai dalyvauja Valstybės pažinimo centro ir UPC inicijuotame projekte ,,Pažink valstybę“. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas ir jų sprendimo būdus. Mūsų pasirinkta tema iš ekonomikos ir finansų srities – žmonių  darbo pakeitimas robotais.

Technologijų inovacijos keičia pusiausvyrą tarp žmonių ir robotų, kurie atlieka automatizuotus darbus, todėl moksleiviai siekia įgyti žinių apie robotizaciją ir inovacines technologijas, išsiaiškinti,

kokių gamybos sferų darbo vietas apims robotų naudojimas, susipažinti su kylančiomis grėsmėmis ir problemomis bei siūlyti jų sprendimo būdus.

Taip pat mokiniai sukūrė ir ateities viziją – sukurti roboto prototipą, mokinio vedlį, kuris turėtų žinoti pamokų tvarkaraštį ir užduotus namų darbus, juos padėtų atlikti ir pan., kitaip tariant – būtų asmeninis mokinio padėjėjas.

Taip pat mokiniai bendradarbiauja su vietos institucijomis, vyko į fotovoltikos koncerną UAB BOD GROUP, kur susipažino su mechanizuotu ir automatizuotu darbu. Moksleivių laukia dar viena ekskursija į Lietuvos banką, kur jie išsiaiškins, kaip reikia tvarkyti asmeninius finansus bei kaip sudaromi verslo planai.

Parengė Rūta Ramoškaitė-Stongvilienė